Kawa w kawiarni

To dzięki botanikowi Albino Prospera, rytuał picia kawy w filiżance stał się popularny na całym Zachodzie. Wracając z Egiptu w 1570 roku, przywiózł kilka ziarenek kawy do Wenecji i przedstawił swoim weneckim współobywatelom ciemny napoju mocny w smaku. Rzeczywiście, Wenecja była pierwszym włoskim miastem, które posiadało kawiarnię. Data jej otwarcia nie jest pewne: niektórzy ludzie sugerują 1683 r., inny termin 1640 r. lub nawet 1615, ale miejsce tego prekursora kawiarni jest pewne: prestiżowa lokalizacja pod Procuratie ‚s Arches, przy Piazza San Marco.

W tym czasie, za granicą, picie ciemnego napoju w kawiarni stało się także popularnym zwyczajem. Pierwsza w historii kawiarnia została otwarta w Konstantynopolu w 1554 roku, następnie po jednej w Marsylii w 1659 r. i jeden w Hamburgu w 1679 roku. W ciągu kilku dekad, kawiarnie rozpowszechniły się we wszystkich włoskich i europejskich głównych miast, a nawet stały się sławnymi centrami kulturalnymi, gdzie pisarze, artyści i politycy spotkali się przy kawie.  
Legenda głosi, że człowiek neapolitański wynalazł metodę Espresso i zwrócił się do inżyniera w Mediolanie, aby rozwijać swój wynalazek do parzenia kawy.

Pierwszy prototyp został zaprezentowany na Wystawie Powszechnej w Paryżu w 1855 a pierwsza tego typu maszyna trafiła na rynek w 1901 roku. Jednak dopiero w 1946 roku Achille Gaggia, stworzył pierwszy ekspres do kawy, jaki znamy dzisiaj. Kawa espresso zaczęła rozprzestrzeniać się ze swoim bogatym smaku koncentratu i aromatów intensywnych.
Aby uzyskać ten efekt, należy przestrzegać standardów podczas przygotowywania kawy: jest konieczne stosowanie wody dejonizowanej o temperaturze 90 ° C i pod ciśnieniem 9 atmosfer; czas kontaktu pomiędzy kawą a wodą wynosi od 15 do 25 sekund; dla każdej filiżanki powinno być stosowane 6-7g kawy, drobno rozdrobnionej i palonej na ciemno, w ostateczności uzyskujemy napoju między 20 a 35 ml.

Trendy produktowe

1. W sprzedaży kawy dominują napoje gorące na 83,3% rynku.
2. 37% wszystkich konsumentów kawy jest sklasyfikowanych jako smakosz.
3. Sukces widoczny w sprzedaży pakietów do natychmiastowego serwowania.
4. Średnia cena kawy wzrosła o 25% w ciągu ostatnich 5 lat z powodu rosnących cen towarów.

Sprzedaż detaliczna sklepów prowadzonych przez firmę

Poniższy podział sprzedaży detalicznej sklepów prowadzonych przez firmę jest następujący.

– Napoje: 75%
– Jedzenie: 19%
– Kawa pełnoziarnista i kawa rozpuszczalna: 4%
– Sprzęt do parzenia kawy i inne towary: 2%

Trendy marketingowe dla kawiarni

1. Oferuj unikalne produkty, takie jak specjalistyczne pieczenie, lokalne składniki, lokalnie tematyczne i nazwane napoje.
2. Pomiń gry, łamigłówki i giętarki umysłu, aby zachęcić klientów do pozostania przy kawie.
3. Organizuj lub sponsoruj lokalne imprezy rozrywkowe, czytania lub kluby książki.
4. Użyj technologii, aby zwiększyć widoczność dla lokalnej społeczności.
5. Mieć baristów wiedzy i szkolić ich w zakresie usług online, takich jak American Coffee & Barista School.
6. Opracuj zabawne i ciekawe programy lojalnościowe dla klientów.
7. Sprzedawaj przedmioty związane z kawą.

 

Archiwa

Kategorie